Dzisiaj jest Niedziela 18 marca 2018
Przepisy kulinarne - Słownik pojęć

Tuńczyk

Tuńczyk - delikatesowa ryba poławiana w strefie zwrotnikowej. Jego czerwone mięso zwane jest często „wołowin± morza". Najczę¶ciej spotykane na rynku w puszkach lub ¶wieże. Zawiera wiele zdrowych kwasów omega 3.


Ostatnio odwiedzony przepis kulinarny

Aromatyczne "frytki" cebulowe


1/2 kg cebuli
2 łyżki m±ki
jajko
1 łyżeczka przyprawy do zup
olej
sól
Cebule obrać, pokroić w pier¶cienie i osuszyć na lnianej ¶ciereczce. Z m±ki, jajka, łyżki oleju, przyprawy do zup i wody przygotować ciasto o konsystencji gęstej ¶mietany, lekko posolić. Pier¶cienie cebul zanurzać w cie¶cie i smażyć z obu stron na złoty kolor. Zrumienione kr±żki wyjmować łyżk± cedzakow± i os±czać na bibule.

Przepisy kulinarne - losowy

Tarta owocowaSkładniki: 1 CIASTO FRANCUSKIE
OWOCE ( DOWOLNE OWOCE SEZONOWE)
250 g ¦MIETANY (PŁYNNEJ I SŁODKIEJ)
1 JAJO
2 ŻÓŁTKA
80 g CUKRU
50 g ZMIELONYCH MIGDAŁÓW
1 ŁYŻECZKA MˇKI
TOREBKA CUKRU WANILIOWEGO Wykonanie: Ciasto francuskie wyłożyć na wysmarowan± tłuszczem blachę do tarty. Dno nakłuć widelcem. Samo ciasto podpiec ok 10 min w temp. 180 st C. Na tak przygotowana blachę układamy owoce w "rozetkę". Je¶li użyte przez nas owoce s± duże należy je pokroić na talarki, jeli uzyjemy np. jagód owoce należy układać w cało¶ci. W między czasie możemy przygotować sos do tarty:Jaja ubić z cukrem do biało¶ci, a potem dodac ¶mietankę, m±kę i migdały. Zamieszać, wylać na ciasto. Można zamiast całych 250 g ¶mietany zostawić troszkę miejsca na na Calvadosa albo inny alkohol w zależno¶ci z czym ma być tarta. Na upieczony spód nakładamy owoce i sos i odstawiamy do lekkiego zgęstnienia.