Dzisiaj jest Niedziela 18 marca 2018
Przepisy kulinarne - Słownik pojęć

WASABI


Roślina znana powszechnie jako japoński chrzan, ma nieco zbliżony do chrzanu, bardzo ostry smak. W kuchni japońskiej używana przede wszystkim do sushi.

Ostatnio odwiedzony przepis kulinarny

Lody z bąbelkami


SKŁADNIKI: Napój gazowany, lody, drażetki. WYKONANIE: Do kieliszka włóż małą porcję lodów, wlej napój gazowany, potem wymieszaj. Nasyp trochę dażetek i włóż słomkę.

Przepisy kulinarne - losowy

Nalewka z lipy


Składniki

• 2 szklanki płynnego miodu lipowego • 2 szklanki i 50 ml spirytusu 96% • 2 goździki • 1 i 1/2 szklanki kwiatów lipy • 1 lemonka • 1/2 cytryny
Etapy przygotowania

1. Na 3 tygodnie przed zakwitnięciem lipy przygotować miodówkę, tzn. zagotować 2 szklanki wody z goździkami, przestudzić, dodać miód i dobrze wymieszać. Wlać 2 szklanki spirytusu i przelać do słoja. Szczelnie zamknąć i odstawić w chłodne miejsce na 3 tygodnie. (wstrząsając co 3-4 dni) 2. Dodać kwiaty lipy i odstawić na kolejne 2 tygodnie w ciemne, chłodne miejsce. 3. Nalewkę zlać przez sito wyłożone gazą i przelać do butelki. Lemonke wyszorować i płukać gorącą wodą. Z połowy owocu ściąć skórkę bez albedo i zalać ją w małym słoiczku pozostałym spirytusem. Zostawić na 2 dni. 4. Otzrymany w ten sposób ekstrakt wlac do nalewki. Z cytryny i lemonki wycisnąć sok i połączyć go z nalewką. Odstawic na 3 tygodnie. 5. Zlać nalewkę znad osadu przy pomocy bibuły filtracyjnej ( świetne są papierowe wkłady do ekspresów kawowych ). Nalewka powinna dojrzewać ok 6 miesięcy w chłodnym miejscu.