Dzisiaj jest Czwartek 18 stycznia 2018
Przepisy kulinarne - Zupy i sosy

Żurek ogórkowy


SKŁADNIKI: • 1,5 l bulionu mięsnego • 1/2 l kwasu z kiszonych ogórków • 1/2 szklanki ¶mietany • 25 dag wędzonego boczku • 2 łyżki m±ki • po łyżce majeranku i natki • 6 jajek przepiórczych na twardo • kiszony ogórek • sól, pieprz WYKONANIE: 1. Boczek pokroić w kostkę, wysmażyć w rondlu. Zalać bulionem, gotować kilka minut. ¦mietanę wymieszać z m±k±, wlać do zupy razem z kwasem ogórkowym, posypać majerankiem i natk±, gotować 2-3 minuty. 2. Zupę przyprawić, podawać z jajkami przepiórczymi i plasterkami ogórka.

Ostatnio odwiedzony przepis kulinarny

Kaczka po czesku


Kaczka, 5 dkg m±ki, tłuszcz, ?mietanka, 20 dkg twarożku, po 1 łyżeczce startej skórki cytrynowej i pomarańczowej, 4 dkg rodzynków, sól i gałka muszkatołowa do smaku Sprawion± kaczkę umyć, przekrajać na 4 czę?ci, natrzeć przyprawami, oprószyć m?k±, zrumienić na silnie rozgrzanym tłuszczu, skropić ?mietank± i dusić do miękko¶ci.
Miękkie mięso wyj±ć z naczynia, usun±ć czę?ciowo ko¶ci, ułożyć na półmisku żaroodpornym i polać doprawionym sosem poł?czonym ze zmielonym twarożkiem, skórkami i opłukanymi rodzynkami, zapiec. Podawać z ryżem i sałat? zielon±.

Przepisy kulinarne - losowy

Kaczka z kasztanami, talarkami z ziemniaków i glazurowan± marchewk±


Składniki: (dla 10 osób) Pier¶ z kaczki - 8 szt. Sól morska - 50 g Li¶ć laurowy - 4 szt. Ziemniaki - 12 szt. Tłuszcz z kaczki - 2000 g Kasztany jadalne - 1500 g Cukier - 50 g Gold waser - 100 g Miód - 80 g Marchew - 600 g Masło - 100 g Szalotka - 150 g Fond z kaczki - 800 g Talarki z ziemniaków: Ziemniaki - 600 g Masło - 80 g Żółtko - 2 szt. Gałka muszkatołowa M±ka ziemniaczana - 1 łyżka Szalotka - 50 g Zielona pietruszka - 1/2 pęczka Prawdziwki - 150 g M±ka do podsypywania Sposób przyrz±dzenia: Kaczka: Sól morsk± wymieszać z pokruszonymi li¶ćmi laurowymi. Piersi obłożyć sol± i pozostawić na 6 godzin - oczy¶cić piersi z soli. Do tłuszczu kaczego dołożyć li¶ć laurowy i gotować piersi w temperaturze 70°C przez około 1 godzinę. Kaczkę posmarować miodem i krótko podsmażyć do koloru, podlać winem czerwonym. Piersi odłożyć, patelnie deglasować octem balsamicznym, dodać fondu kaczego i redukować, przyprawić. Talarki z ziemniaków: Ziemniaki ze skórk± ugotować na parze. Przepu¶cić przez praskę, dodać żółtko, gałkę muszkatołow±, roztopione masło, sól i pieprz, dobrze wymieszać. Szalotkę drobno pokroić i podsmażyć w 10 g masła na złoty kolor, dodać pokrojone w kostkę oczyszczone prawdziwki, dodać do masy ziemniaczanej razem z posiekan± zielon± pietruszk±. Masę formować w kr±żkach o ¶rednicy 5 cm na grubo¶ć 1 cm. Smażyć na patelni na złoty kolor. Przygotowanie kasztanów: Kasztany ponacinać, obgotować na pół miękko, obrać ze skórki i gotować dalej w mleku do miękko¶ci. Następnie podsmażyć je krótko na ma¶le, polać wódk± - flambirować. Marchewkę odpowiednio pokroić, ugotować, na końcu podsmażyć krótko na ma¶le.