Dzisiaj jest Wtorek 23 kwietnia 2019
Przepisy kulinarne - Zupy i sosy

Żurek ¶l±ski


SKŁADNIKI: • wywar z boczku wędzonego lub innej wędzonej wędliny • zaczyn żurku na grubej m±ce • ziemniaki puree • cebula, czosnek, pieprz, przyprawy WYKONANIE: 1. Przygotować esencjonalny wywar z boczku lub innej mocno wędzonej kiełbasy czy mięsa. 2. Ugotować ziemniaki i przygotować z nich puree. 3. Na boczku zeszklić pokrojon± cebulkę i czosnek z przyprawami. Wymieszać z ziemniaczanym puree. 4. Do wywary stopniowo wlemać zaczyn żurku, ci±gle mieszaj±c zagotować. Podawać w kokilkach razem z puree ziermniaczanym lub ziemniakami odsmażonymi na tłuszczu. Zamiast wędzonek można podać z gotowanym jajkiem lub wywarem z suszonych grzybów.

Ostatnio odwiedzony przepis kulinarny

Sezamowe kulki


4 łyżki tahiny (pasty sezamowej)
1/2 kostki masła
1/3 szkl. cukru pudru
1 szkl. mleka w proszku Poł?czyć miękkie masło z tahin±, dodać cukier puder i mleko w proszku. Poł?czyć wszystkie składniki, zagniataj±c. Formować kulki o ¶rednicy 3 cm. Wstawić na 30 min do lodówki. Obtoczyć uprażonymi ziarnami sezamu.

Przepisy kulinarne - losowy

Królik po francusku


Comber i udka z królika,
10 dag słoniny,
1 łyżka oleju,
2 cebule,
2 z±bki czosnku,
1 kawałek selera,
1 pietruszka,
1 szklanka białego wytrawnego wina,
1 łyżka m±ki,
1 łyżka tłuszczu;
sól do smaku

Na 2 dni przed pieczeniem posmarować mięso królika olejem, obłożyć plasterkami cebuli, pietruszki i selera oraz posiekanym czosnkiem. Po tym czasie naszpikować mięso słonin±, natrzeć sol±, oprószyć m?k± i obrumienić w szybkowarze na rozgrzanym tłuszczu. Wlać wino, zamkn±ć szybkowar. Ogrzewać 20 minut od momentu przekroczenia progu ci?nienia wewnętrznego.