Dzisiaj jest Niedziela 18 marca 2018
Przepisy kulinarne - Dania mięsne

Żeberka wieprzowe w ¶wieżej kapu¶cie


Produkty: 40 dag żeberek wieprzowych
1 ¶rednia główka kapusty cukrowej (1,5 kg)
6 dag tłuszczu
2 łyżeczki m±ki
2-3 łyżki koncentratu pomidorowego
2 spore cebule
1 łyżka siekanego koperku; sól
pieprz i słodka papryka mielona do smaku Wykonanie: Żeberka poprzecinać na kawałki, obrumienić w szybkowarze no mocno rozgrzanym tłuszczu, wyj±ć. Na tym samym tłuszczu podsmażyć oczyszczon± i pokrojon± cebulę i też wyj±ć, a do szybkowaru wsypać m±kę (ogień pod szybkowarem zgasić) i wymieszać. Kapustę obgotować w oddzielnym garnku, podzielić na li¶cie, przygotować jak na goł±bki. Każdy li¶ć pozbawić grubego nerwu (wyci±ć lub potłuc). Każdy kawałek żeberka posypać sol± i pieprzem, posmarować koncentratem pomidorowym, położyć na nim trochę cebuli usmażonej i ciasno zawin±ć w 2 li¶cie kapusty. Ułożyć na dnie szybkowaru, wlać 1 szklankę wywaru z obgotowywania kapusty, posolić, popieprzyć i posypać papryk±. Zamkn±ć szybkowar i ogrzewać 20 minut od momentu przekroczenia progu ci¶nienia wewnętrznego.

Ostatnio odwiedzony przepis kulinarny

Sałatka z delikatnym mięsem


Składniki: - po 300 g ciemnych i jasnych winogron
- pęczek dymki
- czerwona cebula
- 3 łyżki octu winnego
- sól
- pieprz
- 7 łyżek oleju sałatkowego, np. słonecznikowego
- seler naciowy
- 4 kawałki delikatnego mięsa (kurczak, indyk, królik)
- 2 łyżki tłuszczu Wykonanie: Zacznij od przygotowania winogron: umyj je, oczy¶ć, przetnij na pół, starannie usuń pestki i włóż do miseczki. Dymkę oczy¶ć i pokrój w pier¶cienie. Cebulę obierz i posiekaj, seler potnij na małe kawałki. Wszystkie składniki poł±cz. Ocet wymieszaj z pieprzem, sol± i olejem sałatkowym. Sosem zalej winogrona, cało¶ć dokładnie wymieszaj i odstaw na 20 minut. Mięso umyj, osusz, oprósz sol± i pieprzem. Mięso smaż na rozgrzanym w rondlu oleju 6-8 minut z każdej strony. Następnie zdejmij z ognia i pokrój w pIastry. Podawaj z sałatk±.

Przepisy kulinarne - losowy

Kanie w cie¶cie


Produkty: ciasto nale¶nikowe
kanie Wykonanie: Kanie starannie umyc. Na patelnię wlac cienk± warstwę ciasta nale¶nikowego,ułożyc na nim kanię,po czym wlac drug± warstwę ciasta. Smażyc jak omlet z obu stron.