Dzisiaj jest Wtorek 25 paĽdziernika 2016
Przepisy kulinarne - Dania mięsne

Schab po góralsku


Produkty: 80 dag schabu
1 kg kapusty kiszonej
6 dag tłuszczu
3 spore cebule
0,5 płaskiej łyżeczki ostrej papryki mielonej
1 łyżka m±ki
1 szklanka ¶mie tany
0,5 szklanki wody
2 z±bki czosnku
1 łyżeczka kminku
sól Wykonanie: Ze schabu usun±ć ko¶ć, wykroić kotlety, rozbić je, posolić ł natrzeć roztartym czosnkiem. Obtoczyć w m±ce i obrumienić na rozgrzanym w szybkowarze tłuszczu. Dodać oczyszczon± i pokrojon± w talarki cebulę i też zrumienić. Posypać kminkiem i papryk±, wlać wodę. Zamkn±ć szybkowar i ogrzewać 10 minut ad momentu przekroczenia progu ci¶nienia wewnętrznego. Po tym czasie szybkowar otworzyć, włożyć opłukan± w wodzie kiszon± kapustę i szybkowar zamkn±ć ponownie. Ogrzewać 20 minut od momentu przekroczenia progu ci¶nienia wewnętrznego. Po otwarciu szybkowaru podprawić cało¶ć wymieszan± z m±k± ¶mietan±, zagotować.

Ostatnio odwiedzony przepis kulinarny

Ciasto bananowe z mas±


Ciasto bananowe
3 szkl. m±ki
1 szkl. cukru pudru
1 jajko
2 łyżeczki miodu
6 łyżek ¶mietany
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody masa:
1 budyń
½ litra mleka
1 szkl. cukru
2 cukry waniliowe
1 kostka masła
2-3 banany Ciasto zagnie¶ć, podzielić na 7 czę?ci. Uformować kulki i rozwałkować. Upiec każdy. Ugotować budyń, letni wymieszać z tłuszczem i zmiksowanymi bananami. Placki przełożyć kremem. Ciasto można polać polew±. Włożyć do lodówki. Najlepsze jest po 3 dniach.

Przepisy kulinarne - losowy

Żurek grzybowy


SKŁADNIKI: • 2 szklanki wywaru z grzybów • 2-3 szklanki żuru • z±bek czosnku • sól • pieprz • listek laurowy WYKONANIE: 1. Wywar poł±czyć z żurem (ewentualnie uzupełnić wod±). Dodać obrany czosnek i listek laurowy. Chwilę pogotować. Doprawić sol± i pieprzem. Podawać z ziemniakami.