Dzisiaj jest Wtorek 01 grudnia 2015
Przepisy kulinarne - Dania mięsne

Schab po góralsku


Produkty: 80 dag schabu
1 kg kapusty kiszonej
6 dag tłuszczu
3 spore cebule
0,5 płaskiej łyżeczki ostrej papryki mielonej
1 łyżka m±ki
1 szklanka ¶mie tany
0,5 szklanki wody
2 z±bki czosnku
1 łyżeczka kminku
sól Wykonanie: Ze schabu usun±ć ko¶ć, wykroić kotlety, rozbić je, posolić ł natrzeć roztartym czosnkiem. Obtoczyć w m±ce i obrumienić na rozgrzanym w szybkowarze tłuszczu. Dodać oczyszczon± i pokrojon± w talarki cebulę i też zrumienić. Posypać kminkiem i papryk±, wlać wodę. Zamkn±ć szybkowar i ogrzewać 10 minut ad momentu przekroczenia progu ci¶nienia wewnętrznego. Po tym czasie szybkowar otworzyć, włożyć opłukan± w wodzie kiszon± kapustę i szybkowar zamkn±ć ponownie. Ogrzewać 20 minut od momentu przekroczenia progu ci¶nienia wewnętrznego. Po otwarciu szybkowaru podprawić cało¶ć wymieszan± z m±k± ¶mietan±, zagotować.

Ostatnio odwiedzony przepis kulinarny

Pastelles - pierożki z farszem kokosowym


Ciasto:
- 3 szklanki m±ki pszennej
- 1/2 szklanki cukru
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1/4 łyżeczki soli
- 20 dag masła
Farsz:
- 1 puszka słodzonego mleka skondensowanego
- 10 dag wiórków kokosowych

Przygotuj farsz do pierożków: mleko włóż w zamkniętej puszce do garnka z wod?, gotuj przez 2 godziny na małym ogniu. Puszka musi być przez cały czas zakryta wod?. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Przygotuj ciasto: posiekaj m?kę z zimnym masłem, dodaj cukier, proszek do pieczenia i sól. Szybko zagnieć, rozwałkuj i wytnij kółka o ¶rednicy 8 cm. Otwórz puszkę i wyjmij zawarto¶ć, która powinna przypominać ci?gn±c? się masę krówkow±. Wymieszaj z wiórkami kokosowymi, ostudĄ i łyżeczk± nakładaj na kr±żki ciasta. Składaj na pół i sklejaj jak pierogi. Pastelles możesz usmażyć jak p?czki w głębokim tłuszczu (najlepiej w smalcu) lub ułożyć na blasze wy?cielonej pergaminem, posmarować jajkiem, polać stopionym masłem i upiec na złoty kolor w temp. 250°C. Pastelles podaje się, gdy tylko trochę ostygn±.

Przepisy kulinarne - losowy

Likier mleczny


Składniki • 2 puszki mleka słodzonego • pół litra wódki         Etapy przygotowania 1. Puszki mleka wstawić do garnka z wod± ( nie otwierać ich) i gotować ok dwóch godzin 2. Przestudzić puszki.Przelać zawarto¶ć do garnka a nastepnie powoli-ci±gle mieszaj±c wlewać wódkę. Cało¶ć przelać do butelek.